"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Fransa’da Pokemon Go Yasaklandı

Sedat | 18 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Pokemon GO çeşitli ülkelerde yasaklamalar getirilirken son olarak yasak gelen ülke Fransa oldu.

Pokemon Go oyunun oynanması sırasında pek çok güvenlik ihlalinin yapılması ve oyuncuların çevresinden duyarsız kalarak çeşitli kazalara sebebiyet vermesi bu konuda yasaklamaların da arka arkaya gelmesine neden oldu.Bugüne kadar pek çok ülkede oyunun oynanması yasaklanırken son olarak haberler Fransa'dan geldi.

Fransa'nın Bressolles Kasabasında yerel yönetimler tarafından yapılan son açıklamalarda oyunun kasaba sınırları içerisinde oynanmasını yasaklandığı belirtildi. Bu bakımdan bundan sonraki süreç içerisinde kişilerin kasabada oyun oynaması mümkün olmayacak.

Kasabanın belediye başkanı Fabrice Beauvois tarafından yapılan açıklamalarla bu gelişmeler duyurulurken üstelik açıklamalarda oldukça ilginç bir sebep de öne sürüldü. Oyunun bir mağaza olarak görülmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı bu konuda oyun üreticisinin dükkan açma izni almaması nedeniyle kasaba sınırları içerisinde faaliyet göstermesinin mümkün olmadığını belirtti. Gündeme gelen bu durum pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından tiye alınsa da kasabada uygulanan yasak oldukça gerçek. Bu durumun diğer kasabalar için de örnek teşkil edecek olması kısa süre içerisinde pek çok alanda oyun oynanmasına yasaklama getirebilir. Bu bakımdan kullanıcıların ve yerel yönetimlerin bu konulara nasıl bir çözüm bulacağı da merak ediliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi