"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galatasaray E-Spor'a Resmen Giriş Yaptı!

Sedat | 29 Kasım 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Futbol camiasının dev isimleri E-Spor dünyasına giriş yapmaya devam ediyor. İlk olarak Beşiktaş'ın daha sonra Fenerbahçe'nin giriş yaptığı dünyaya Galatasaray eklendi.

Ülkemizin gözde spor kulüpleri, hızla gelişen E-Spor dünyasına giriş yaptı. İlginin gün geçtikçe arttığı bu caimada ilk atak Beşiktaş'tan geldi. Ardından E-Spor yatırımı yapan bir diğer isim ise Fenerbahçe oldu.

Resmi açıklamayla beraber e-spor dünyasına giriş yaptıklarını resmen duyuran sarı-kırmızılı kulüp, Victorious Ace’i Galatasaray Esports olarak isim değişikliği onayı gelmesiyle resmen bu platforma girmiş oldu. 

League of Legends liginde bulunan VA’nın Galatasaray olmasıyla beraber ülkemizdeki 3 büyük kulüp de e-spor dünyasına adım atmış oldu. Böylelikle yeşil saha rekabeti dijital oyun platformuna taşınmış oldu. Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, Galatasaray’ın e-spora giriş yapmasını Twitter üzerinden yaptığı şu paylaşım ile duyurdu:

Galatasaray’dan gelen açıklamada “Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi'nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” özlerine yer verirken yeni LoL sezonunda heyecan kat sayısı da artmış oldu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi