"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy A8 (2016) Özellikleri Sızdırıldı

Sedat | 13 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung tarafından piyasaya sunulacak yeni cihazlardan bir tanesi Galaxy A8 (2016) olurken yeni cihaz hakkında Benchmark işlemlerinde detaylar ortaya çıktı.

2016 yılında rekor olarak görülebilecek farklı modellerini piyasaya sunan Samsung yeni bir model üzerinde daha çalışmalarını sürdürüyor. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde Güney Kore üreticisi Samsung A serisine yeni bir model eklemeyi düşünürken yeni modelin Galaxy A8 (2016) olacağı belirtildi.

Resmi olarak açıklama olmamasına rağmen yapılan testlerde cihaz ile ilgili tüm detaylara sahip olundu. Tanıtımının çok fazla geciktirilmeyeceği tahmin edilen yeni modelde oldukça önemli özelliklerinin yer aldığı görülürken yeni model ile birlikte Galaxy A serisi daha da güçlendirildi.

Daha önce yapılan sızdırmalarda aynı modelin Gfxbench test sonuçları paylaşılırken son gelen bilgilerde Geekbench verileri sızdırıldı.

Galaxy A8 (2016) Özellikleri Neler?

Elde edilen verilere göre cihazda oldukça başarılı bulunan bir işlemci tercih edildi. İşlemci dünyasının en iyi modellerinden birisi olarak görülen Exynos 7420 işlemcisi cihazda kullanılacak. Aynı zamanda 3 GB RAM ile desteklenecek telefon kullanıcılara Android 6.0.1 işletim sistemi ile sunulacak. Telefonda yer alacak diğer özellikleri ise şöyle;

 5.1 inç full HD AMOLED ekran

16 MP arka kamera

5 MP ön kamera

32GB depolama alanı

microSD kart desteği

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi