"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 5 İçin Galaxy Note 7 Güncellemesi Getirildi!

Sedat | 28 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, olay telefon Galaxy Note 7'yi satıştan çektiği için Note 7 modelinin tüm özelliklerini Galaxy Note 5'e getirdi. Güncelleme ile gelen tüm özellikler haberimizde

Teknoloji dünyasında patlamalarıyla haftalarca konu olan Samsung’un bir zamanlar ki en iyi telefonu Galaxy Note 7, kullanıcı mağduriyetini devam ettirmemek adına firma kararıyle beraber piyasadaki tüm satışları durdurulmuştu. Toplanan Note 7'nin üst düzey özelliklerini görmezden gelip çöp etmek açıkçası hiçte doğru değil.

Galaxy Note 7 için yazılımsal hamleler yapan Samsung, Note 7'nin satıştan çekilmesinden sonra elindeki mevcut yazılımı Galaxy Note 5'e vermeye başladı. Yılın en iyi telefonu olabilecek iken yılın en kötü telefonu ünvanına sahip olan Galaxy Note 7, patlama olaylarının yaşanmamasından önce oldukça beğenilmiş ve güzel bir satış elde edilmişti. Galaxy Note 7 ile gelen ve büyük beğeni toplayan Grace UX arayüzü, Galaxy Note 5 modellerine dün sunulmaya başladı.

Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesine sahip olan Galaxy Note 5 modellerine gelen Grace UX, yaklaşık olarak 600 MB büyüklüğünde. Tasarım açısından olduğu kadar yazılımsal açıdan da birçok yenilik ile gelen Grace UX, Galaxy Note 5'e yeniden hayat veriyor. Yenilenen yüzü ile oldukça merak konsu olan Galaxy note 5'in son hali bilzeri de heyecanlandırdı. 

Grace UX güncellemesi şimdilik sadece Korea Telecom'da satılan Galaxy Note 5 modellerine geldi. Sürüm numarası KKU2CPI1 olan güncellemenin ilerleyen aylarda tüm dünyaya sunulması bekleniyor.

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi