"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7 İçin Batarya Güncellemesi!

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, tepkilerin oluştuğu Galaxy Note 7'nin bataryası için bir güncelleme yayınladı. Deyatlar haberimizde...

Samsung, baş belası haline gelen Note 7'deki sorunu çözmek adına batarya güncellemesi geliştirdi. Hatırlayacağınız üzere yaşanan oluşan patlamaların ardından tüm Note 7'lere geri toplama çağrısı yapan Samsung, sorunun bataryadan kaynaklandığını duyurmuştu. Bu sebepten dolayı pil için güncelleme getirildi.

Galaxy Note 7'deki Batarya Güncellemesi Ne İşe Yarayacak?

Yeni güncelleme ile Galaxy Note 7'nin bütün işlevselliği kısıtlanacak. Samsung'un geri çağrılarına uymayan kullanıcı olmasına karşın Galaxy Noye 7 kullanıcılarına yeni güncelleme getirildi. Bu güncelleme de pil seviyesi \%60 ile sınırlanacak. Aynı zamanda bir günden fazla kullanım seçeneğini ortadan kaldıracak. 

Güncellemenin mecburi olduğunu söylememizde fayda var. Her ne kadar kullanıcılar tarafından istenilmeyen bir kısıtlama olmuş olsa da güvenlik açısından yapılması geekilen bir hareketti. Güncelleme 31 Ekim'de aktif hale gelecek.

Böylelikle Samsung, kullanıcılarının güvenliği sağlayarak oluşabilecek hasarı en aza indirgemiş olacak. Avrupa’da yaşayan Galaxy Note 7 kullanıcılarını telefonlarını geri iade etmeye mecbur bırakmayı sağlayacak. Samsung Electronics İngiltere ve İrlanda Başkan Yardımcısı Conor Pierce, yapmış olduğu bir açıklamada gelecek olan güncelemenin önemini vurguladı. Firmanın önceliğinin her zaman kullanıcı güvenliğinin olduğunu belirtti. Görülen o ki Galaxy Note 7'de işelvsellik bir hayli sınırlanacak gibi.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi