"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7 Kara Listeye Alındı!

Sedat | 4 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy Note 7'nin patlamasından sonra telefonlarını iade etmeyen kullancıların arama ve mesaj hizmetlerine son verilecek...

Samsung patlama haberlerinden sonra ikinci kez geri toplama kararı aldı ve telefonun satışını durdurdu. Samsung Galaxy Note 7 ile yaşamış olduğu kötü günlerin yanı sıra itibarını zedeleyen Galaxy Note 7 kullanmayın diye uyarıda kullancılarına uyarıda bulundu.  Samsung'un sadık müşterileri Galaxy Note 7'lerini vermek istememesi demek yeniden bir patlama haberinin olabileceği gibi insanların hayatınıda tehlikeye atıyor. Yeni Zelanda'da bu durum üzerine değişik bir engelleme kararı aldı. 

Yeni Zelanda'lı Telecommunications Forum (TCF) operatörü, Samsung Galaxy Note 7'nin üzerine çizik attıklarını söyledi. Bildiğiniz gibi operatörler, üyelerinin hangi telefonu kullandığını görebiliyor. Telecommunications Forum da Galaxy Note 7 kullanan kullanıcılarını kara listeye alarak, mesaj gönderme ve arama yapma hizmetlerini engelleyecek. Yeni Zelanda'da bu kararın alınmasının en büyük nedeni ise kullancıları Galaxy Note 7'den vazgeçirmek.

Önümüdeki ay devreye girecek olan karar ile kara listeye alınan Galaxy Note 7'nin arama ve mesajlarında engelleme olacağı açıklandı. Şu anda sadece Yeni Zelanda'da gerçekleşmesi bekleniyor. Bakalım Türkiye'de operatörler insanların sağlığını ön plana alarak erişim engeli sağlayacak mı?
 

 

 

 

Sizce Galaxy Note 7'nin erişim engeli kullancıları çaydıracak mı?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi