"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7 Mi Galaxy S7 Edge Mi?

Sedat | 8 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 3 dakika

Samsung tarafından piyasaya sunulan iki önemli telefon modeli olan Galaxy Note 7 ve Galaxy S7 Edge özellikleriyle karşılaştırıldı.

Teknik özellikleri ile birbirine çok yakın olan iki model özellikle performans açısından kullanımda fark yaratıyor. 2 telefon tasarım açısından çok fazla fark içermezken Note 7 modeli 5.7 inç ekrana sahip S7 Edge modeli ise 5.5 inçlik ekran ile kullanıcılara sunuluyor. Bu bakımdan iki telefon arasındaki fark sadece 3 milimetre genişlik ve 1 milimetre uzunluk ile ayrılıyor. İki telefonunun ölçülerinin birbirine çok yakın olması ekran görüntüsü kalitesinde fark yaratmazken Galaxy Note 7 modeli tasarım ve görüntü konusunda bir adım ön plana çıkıyor.

Samsung tarafından üretilen iki modelde de arka kamera 12 MP destekliyor. Lens gibi özellikleri de aynı olan modellerde kamerada fark ön bölümde yaşanıyor. İki modelde de ön kamera 5 megapiksel olsa da Note 7 versiyonu iris tarama özelliğine sahip olduğundan dolayı bu konuda Note 7, GalaxyS7 Edge modelini geçmeyi başarıyor.

Telefonlarda yer alan ortak özellikler su geçirmezlik ve Micro SD kart desteği gibi özellikler olurken bu konuda iki cihazı ayıran en önemli detay Note 7 versiyonunun S Pen ile gelmesi. Bu bakımdan telefonda daha kişiselleştirilmiş bir kullanım Galaxy Note 7 versiyonu ile mümkün.

Batarya özelliklerinde ise Galaxy S7 Edge 3600 mAh, Note  7 modelinde ise 3500 mAh’lık bir batarya kullanılmış durumda. Bu açıdan 2 model arasında ciddi bir fark bulunmuyor.

İki telefon arasında çok fazla fark olmazken Note 7 modeli Android işletim sistemini alacak telefonlar arasında görülüyor ve bu bakımdan yeni işletim sisteminin kullanılacak olması telefonu ön plana çıkarıyor. Fakat Note 7 modelinin Türkiye'deki satış fiyatının yüksek olması Galaxy S7 Edge modelini daha da cazip kılıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi