"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7 Şaşırttı!

Sedat | 3 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, patlama riski olan Galaxy Note 7'i toplamak da sıkıntı yaşıyor. Bakalım en çok nerede toplama sıkıntısı çekiyor?

Samsung'un ana vatanı olan Güney Kore'de kullanıcılar patlama riski olan Galaxy Note 7'lerini değiştirme veya iade etme taraftarı değiller. Değişilmesi istenen cihazın değişim programı tam bir hafta sürerken gözle görülür bir oranla Samsung'un kendi ülkesi, ABD gibi marketlerle kıyaslandığında daha aşağı da kalıyor. Kesin bir oranın belirtilmemesiyle beraber Güney Kore'de değişim programına katılanların henüz yüzde 50'yi bulmadığı konuşuluyor.

Söz konusu olaylardan sonra tedirgin ve bir o kadar da sorunu gidermek amacıyla yeni Galaxy Note 7'leri sunmayı  bekleyen bir Samsung görüyoruz. Firma, değiştirme süresini ana vatanında uzattıktan ve yeni telefonunun tekrar sunulma tarihini erteledikten sonra, şimdi de ülke kanallarında Galaxy Note 7 reklamları yayınlamaya başlamış durumda. 

Bütün bu reklam ve sorunları giderme çabası Samsung' un işine verdiği önemi adeta gözler önüne seriyor. En son yaptığı açıklamada ise yeni Galaxy Note 7'lere sahip olanlara, ekran hasarı oluşması durumunda hasarın yüzde 50'sini karşılayacağını duyurdu. Böylelikle eski ünitelerini daha çabuk toplamayı hedefliyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi