"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7 Satışı Bu Ülkede Sürüyor!

Sedat | 6 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy Note 7 modelleri tüm dünyada toplanmaya başlarken, Çin’de satışlar aralıksız devam ediyor.

Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan batarya sorunu nedeniyle geri toplama işlemleri başlatılırken, konuyla ilgili resmi açıklamalar Samsung tarafından yapılmıştı. Bu kapsamda tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarını telefonlarını iade etmesi isterken, bu durum Türkiye için de aynı şekilde geçerli durumda. Fakat tüm dünyada toplanmasına rağmen cihazların Çin’de satılmaya devam etmesi kafalarda soru işareti oluşturdu.

Öyle ki şikayetler neticesinde telefonların kullanımında sorunlar olmasına karşın bu konuda Samsung, Çin’de telefonların satılması farklı yorumların yapılmasına neden oldu. Gelen ilk bilgilerde Galaxy Note 7 modellerinin Çin olarak özel hazırlandığı ve batarya gibi donanımlarda farklar olduğu belirtiliyor. Buna karşın hiçbir şekilde resmi bir açıklama yapılmadığı için bu durum şu anda soru işreti.

Çin’de Geri Çekilmeyecek!

 Elde edilen ilk bilgilerde Galaxy Note 7 satışında herhangi bir sorunun olmayacağı ve Çin’deki satışların süreceği belirtildi. Bu bakımdan Samsung en azından Çin’de herhangi bir sorun yaşanmadan satışlarını sürdürebilecek. Fakat dünya genelindeki toplama işlemleri sonucunda markanın nasıl hareket edeceği ve bu zararı nasıl karşılayacağı da merak ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi