"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note 7'deki Yanlışı Kimse Bulamadı!

Sedat | 14 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Söz konusu olan harika Galaxy Note 7 varken, durum nasıl bu hale geldi. Bu sorunun cevabını Samsung'da bilmiyor.

Galaxy Note 7'de yaşanan patlama olaylarının ardından firma maddi ve manevi birçok zarara uğradı. Eski prestijini kaybeden Samsung, Galaxy Note 7 gibi devasa bir cihazın nasıl bu noktaya geldiğinin nedenini tam olarak bilmiyor. Patlamalrın bataryadaki ısnmadan dolayı ortaya çıktığı ön görülürken, tam olarak nedeni bilinmiyor. 

Gelişen olayların ardından açıklama yapan Samsung, her ne kadar sıkıntının bataryadan dolayı olduğunu söylese de faklı düşünenlerin var olduğunu söyleyebiliriz.  Korea Electronics Technology Institute bünyesindeki Gelişmiş Bataryalar Merkezi'nin eski yöneticisi Park Chul-wan, New York Times'a verdiği demeçte şöyle söylüyor: "Samsung bataryaları suçlamakta çok erken davrandı; bence bataryalarda hiçbir sorun yoktu ya da en azından asıl sorun bataryalarda değildi." dedi.

Galaxy Note 7'leri iyileştime adına geri çağırma duyusu yapan Samsung, güvenilir olarak tekrardan sunduğu telefonda yaşanan yanma olaylarından sonra tüm Galaxy Note 7'leri iade etmeleri konusunda kullanıcılara duyurda bulunmuştu. Samsung bünyesinde çalışan mühendislerin bile belirleyici bir neden olarak saptamadığı bu patlamaların sebebi halen belli değil. 

Yaşanan sorunun çok daha karmaşık gibi durduğunu belirten Chul-wan, şöyle devam ediyor: "Note 7, önceki modellere göre daha çok özelliğe sahipti ve daha önce üretilen diğer telefonlardan daha karmaşıktı. Samsung, iPhone'u geride bırakmak için girdiği yarışta, öyle görünüyor ki cihazı o kadar çok yenilikle doldurdu ki bu artık kontrolden çıktı." diye ifade etti. 

Bu konuyla ilgili araştırmalar devam ederken, gerçeğin ne olduğunu zamanla öğreneceğiz. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi