"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note7 İçin İlk Dava Başlıyor!

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung’un Galaxy Note7 modelinde yaşanan sorunlar nedeniyle ilk mahkeme Samsung’a karşı açıldı.

Akıllı telefon sektörünün en önemli markalarından olan Samsung için zorlu günler geliyor. Galaxy Note7 modellerinin piyasaya sunulmasının ardından telefonların bataryalarında yaşanan sorunlar nedeniyle patlamaların görülmesi, pek çok kullanıcının tepkisini çekmişti. Üstelik yaşanan olaylarda pek çok kullanıcının sağlığı da tehlike altına girerken, konuyla ilgili ilk adli süreç başlatıldı. Galaxy Note7 için açılan davada muhatap direk Samsung olurken, mahkeme büyük bir önem taşıyor.

Emsal Olabilir!

Samsung tarafından yapılan resmi açıklamalarda şikayetlerin daha az olarak gösterilmeye çalışıldığı ifade edilirken, sadece ABD’de 70’e yakın Galaxy Note7 vakasının yaşandığı ifade edildi.

Mahkeme Açtı!

Jonathan Strobel adındaki bir vatandaş tarafından yapılan açıklamalarda Galaxy Note7 patlamasında vücudunda ciddi yanıkların oluşması sebebiyle mahkeme sürecinin başlatıldığı belirtildi. Üstelik Galaxy Note7 ile birlikte yaşanan bu durum nedeniyle kullanıcı Samsung’tan tazminat talebinde dahi bulunmuş durumda. Bu bakımdan mahkeme tarafından verilecek karar, diğer kullanıcılar için de emsal olacak. Fakat mahkeme tarafından olumsuz bir kararın da verilmesi mümkün. Zira Samsung tarafından yapılan açıklamalarda kişilerin telefonları kullanmaması ve kapalı duruma getirmesi istenişti. Üstelik sürekli iade çağrıları yapılarak telefonların tehlike yaratabileceği ifade edilmişti. Bu bakımdan mahkemenin vereceği karar şimdiden merak ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi