"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note7 Modelleri Uzaktan Kapatılabilir!

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy Note7 için yapılan çağrılara kullanıcıların çok fazla ilgi göstermemesi üzerine Samsung alternatif çözümlere başvuracak.

Samsung tarafından Galaxy Note7 modellerinde yaşanan batarya sorunu nedeniyle geri toplama işlemleri yapılırken, bu işlemler ile birlikte dünya genelinde satışa çıkılan tüm pazarlarda kullanıcılara önemli uyarılar yapılmıştı. Yapılan bu uyarılar ile birlikte Galaxy Note7 sahiplerinin telefonları geri getirmesi istenirken, bugüne kadar çok az bir talep oldu. Galaxy Note7 modellerinde bataryanın ciddi bir tehlike yaşatabilecek durumda olması, riski daha da arttırırken, kullanıcıların bu konuda istenilen işlemleri yapmak istememesi, Samsung’un farklı bir çözüm bulmasına neden olacak.

Uzaktan Kapatılacak!

Şu anda bataryası dışında herhangi bir sorunu bulunmayan Galaxy Note7 modelleri için uzaktan kapatma kararı alan Samsung,  telefonlarını değiştirmeyen kullanıcıların değişimi zorunlu olarak yapabilmesi için telefonları uzaktan kullanılamaz hale getirecek. Bu durum sonrasında tüm kullanıcıların telefonlarını iade etmesi beklenirken, böylece Samsung, yenileyeceği telefonlar ile birlikte Galaxy Note7 konusunu da kapatmış olacak. Zira uzun zamandan beri kötü haberlerle gündeme gelen Samsung, bu durumdan oldukça rahatsız.

Üstelik bu rahatsızlığın yanı sıra ekonomik açıdan da oldukça zorlu bir süreçten geçen Samsung’un bu durumdan en az zararla ayrılması istense de şimdiden 10 milyar dolarlık bir zarar yaşanmış durumda.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi