"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Note7 Patlamaları Gerçek Değil Mi?

Sedat | 22 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy Note7 patlama olayları ile ilgili gündeme gelen son bilgilerde olayların pek çoğu gerçek değil

Samsung tarafından yapılan son açıklama kafaları karıştırdı.  Farklı pazarlarda batarya için sorun yaşandığı ifade edilirken, marka tarafında patlama yaşanan telefon sahipleri ile görüşmelerden olumsuz sonuç alındığı açıklandı. Buna göre markaya bugüne kadar 26 patlama olayı aktarılırken, bu kişilerin 12’sinde telefondaki bir hata nedeniyle patlama yaşanmamış. Kullanıcıların hataları nedeniyle yaşanan bu patlamalar Samsung ile ilgisiz bir şekilde geliştirirken, geriye kalan 14 kişinin 7’sine hiçbir şekilde erişim sağlanamamış durumda. Ayrıca kalan 7 kişi de şikayetlerini ve bildirimlerini geri çekmiş durumda.

Peki, Patlama Olmadı Mı?

Galaxy Note7 modellerinde kullanıcı nedeniyle patlamaların yaşandığı tespit edilirken, özellikle telefonların şarj sırasında ısıya maruz kalması ile ısının artması bataryalardaki maksimum sıcaklık limitlerin aşılmasına nende olmuş durumda. Bu da telefonlarda patlama yaşanmasını da kaçınılmaz hale getirmiş durumda.  BU bilgilerin gündeme gelmesi ile birlikte Galaxy Note7 için neler yaşanıyor ve neden telefonların geri alındığı konusunda pek çok soru işareti oluşmuş durumda. Fakat marka tarafından bu konuda kullanıcıları aydınlatacak bir bilgi de gelmemiş durumda.

Bu açıklamaların ardında pek çok tartışma da başlarken, Samsung’un bu olaylar ile ilgili detaylı bir rapor hazırlaması da bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi