"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy S10 parmak okuyucu ekrana gömülü olabilir!

Sedat | 21 Ocak 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy S10 serisi, Samsung'un şimdiye kadarki en ilginç akıllı telefonu olabilir.

Galaxy S8'in geliştirme aşamasından bu yana Samsung'un parmak izi tarayıcıyı ekranın altına koymasıyla ilgili söylentiler duyuyoruz. Gelmediğinde, spekülasyonlar Galaxy S9'un nihayet alacağını öne sürdü, ama şimdi Galaxy S10'un OLED panelinin altındaki sensörle geleceğine dair bir onaylı rapor ortaya çıktı. XDA’daki sorunlara göre, en yeni Samsung Pay uygulaması, telefonun ne tür bir parmak izi tarayıcısı bulunduğunu tespit eden bir kod içeriyor. Bunun nedeni bir ekran sensörü varsa, Samsung Pay'in ekranın altındaki parmak izi tarayıcı göstergesine yer açmak için kullanıcı arayüzünü yukarı kaydırması anlamına geliyor.

Samsung Pay uygulamasının kaynak kodu XDA-Developers tarafından reddedildi ve “ekran FP tarayıcısı” dedi. Anlaşılan, yerel uygulama üzerinden ödeme yapmayı seçtiğinizde, ne tür bir güvenlik kullanacağınızı soran iletişim kutusu, PIN veya tarayıcı, ikinci seçenek seçildiğinde, taranacak parmağa yer açmak için hafifçe yukarı doğru hareket eder. Şu anda değişkenler PIN veya İris tarayıcısı, ancak Samsung'un Galaxy S10'da IR sensörünü atlayacağını zaten biliyoruz.

Galaxy S10'un tüm söylenti varyantları aynı kod adını paylaşıyor. S10 ailesinden üç telefonun 20 Şubat'ta piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Galaxy S10 ve Galaxy S10  + ekran tarayıcılarıyla birlikte gelmelidir, ancak Samsung'un başka planları olabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi