"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy S7'nin Ekran Çözünürlüğü Değişiyor Mu?

Sedat | 23 Kasım 2016 0 yorum Süre: 1 dakika

Samsung, yeni güncelleme ile beraber Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin ekran çözünürlüğünü değiştirme imkanı sunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 7.0 Nougat güncellemesinin deneme sürümünün testlerinin başlatıldığı resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi ise Galaxy S7 için Android 7.0 Beta testlerinde olan sürümle birlikte ekran çözünürlüğünü değiştirme imkanının olabileceği sinyalleri verildi.

Android 7.0 Nougat güncellemesi ile Galaxy S7 ve S7 Edge'nin ekran çözünürlüğüne kolay bir şekilde el ile müdahale edilebilecek. Galaxy S7 sahipleri 2K çözünürlüğündeki ekranı dilerse 1080P veya 720P olarak kullanabilecek. Peki çözünürlüğün değiştirilmesi telefonu kötü etkiler mi sorularına yanıt olacak cevap olarak bunu söyleyebiliriz. Ekran çözünürlüğünün düşürülmesi telefonu ve bataryayı bir hayli olumlu etkiyecektir.

Galaxy S7 için Android 7.0 Nougat güncellemesinin 2017 yılının çeyreğinde yayınlanması bekleniyor. Bakalım S7 sahipleri güncelleme gelince ekran çözünürlüğünü 1080P'ye düşürerek daha fazla performans elde etmek isteyecek mi? 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi