"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy S8 ile İlgili Bu Zamana Kadar Çıkan En Önemli İddialar!

Sedat | 11 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy S8'in resmi tarihi, The Korea Herald'ın yayınlamış olduğu raporlarına göre 26 Mart 2017 olarak belirtildi.

Cihazın üretim firmasından gelen bilgiler doğrultusunda Samsung, (27 Şubat - 2 Mart 2017) tarihinden çok daha sonra, 26 Mart 2017 tarihinde duyuracak. Galaxy Note 7’de yaşadıkları sıkıntıların bir benzerini yaşamayı göze alamayan şirket, Galaxy S8’den tam olarak emin olmadan duyuru da bulunmak istemiyor.

Galaxy Note 7'den ağzı yanan Samsung, Galaxy S8'e karşı temkinli bir tavır sergiliyor. Hem yazılım hem de donanım şeklinde gelen bilgiler ışığında, Galaxy S8'in fiziksel özellikleri de mecvut. Home tuşunun olmayacağına aynı zaman da parmak izinin içeride olacağı belirtiliyor. Öncesinde ise Home tuşu ekranın alt kısmında yer almaktaydı.

Yine aynı kaynağın blgilerine göre Samsung, DSRL fotoğraf makinelerinin görüntü kalitesine ulaşabilmek için çift lensli kamera kullanacak. Bu sensörlerin kimin tarafından yapılacağı hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil. Ayrıca daha küçük ve enerji dostu olan, 10nm üretim sürecinden geçirilmiş Exynos 8895 ve Qualcomm 830 işlemcilerinden bir tanesi  ya da ikisi birden cihazda bulunacak. Söylentiler, \%70 iyileştirilmiş performans ile Exynos 8895’in saatte 3 GHz hıza kadar ulaşacağını gösteriyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi