"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy S8'in Özellikleri Sızdırıldı!

Sedat | 25 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Galaxy Note 7'den sonra telafi amacı güdülen Galaxy S8'in özellikleri deşifre edildi.

Çinli blog sitesi olan Weibo üzerinden Galaxy S8'in sahip olacağı özellikler hakkında bilgiler ortaya çıktı. Samsung, her ne kadar bilgilerin sızdırılmaması için çaba harcasa da görüldüğü üzere bu mümkün olmadı. Weibo tarafından bilgiler deeşifre edilmiş durumda. Peki Galaxy S8 hangi özellikler ile gelecek?

Söylenenlere göre sanalgerçeklik fanlarını sevinderecek 5.5 inç büyüklüğünde 4k çözünürlüğünde ekrana sahip olmakla beraber 6 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Böylelikle daha fazla kullanıcıya hitap eden özellikleriyle Galaxy Note 7'yi unutturacak gibi. Öneceki haberimizde Microsoft'un CEO'su Satya Nadella'nın sözlerini hatırlatacak olursak; sanal gerçeklik gün geçtikçe daha büyük bir önem kazanmaya devam edecek demişti. Anlaşılan o ki Samsung'da bu fikri oldukça önemsiyor.

Bunların yanı sıra Galaxy S8'de 10nm üretiminin ardından  Qualcomm Snapdragon 830 ve Exynos 8895 işlemci versiyonlarının olması bekleniyor. Dünya Mobil Kongresinde lansmanının olması beklenen Galaxy S8'in 2017 yılı Mart ayında satışa sunulması planlanıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi