"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy S9 Avuç İçi Tarama İle Gelebilir!

Sedat | 2 Aralık 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung avuç içi tarama özelliği için patent aldı. Samsung'un yeni cihazları avuç içi tarama özelliği ile gelecek...

Vucudumuzun neredeyse her yerinde parmak izi, iris, kulak kuyrukları, gerçek yüzlerimiz, avuç içi gibi kişinin kendine özel oluşturulmuş organları var. Telefon üreticileri çılgınca telefon kilidiaçma yöntemleri sunmak için birbirleriyle kıyasıya mücadele içindeler.

Parmak izi tarama, yüz tarama ve iris tarama özellikleri mevcut şirket buna bir yenisini eklemek için çalışmalara başladı. Teknoloji devi Samsung bunlara bir yenisini eklemek için çalışmalara devam ediyor ve bunlara avuç içi tarama özelliğini eklemeye çalışıyor. Buradaki tek fark telefon kilidinizi açmak için sadece şifre değil ipuçları kullanılacak.

Samsung, telefonun kamerasıyla bir resim çekildikten sonra kullanıcının avuç içi çizgilerini tarayan bir telefon özelliğini açıklayan patent aldı. Ardından, şifrenizi unuttuysanız, kameraya elinizi tutarak çabucak kimliğinizi telefonla doğrulamak için kullanabilirsiniz. Düzgün bir şekilde tanınırsa, cihaz size resimde gösterilen avuç içi çizgileri boyunca dağılmış olarak şifrenizin farklı harflerini gösterecektir.
 

 

Siz Samsung'un avuç içi tarama özelliğini beğendiniz mi?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi