"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Galaxy Tab S için Marshmallow Müjdesi

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un en iyi tabletlerinden birisi olan ve piyasada ilgi gören Galaxy Tab S için yapılan duyuruda yeni bir güncellemenin sunulacağı belirtildi.

2 yıl önce Samsung tarafından piyasaya sunulan ve iki yıldan beri piyasada en çok tercih edilen tablet modellerinden birisi olmayı başaran Galaxy Tab S için Samsung önemli bir adım atıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada tablet modelinin işletim sistemi güncellemesi alacağı ve güncelleme ile birlikte artık tablet modellerinde Android 6.0 işletim sistemini kullanılmaya başlanacağı belirtildi.

Tablet sektöründe markalar tarafından özellikle işletim sistemi güncellemeleri pek sık yapılmazken Samsung bu konuda önemli bir adım atarak müşterilerine iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Galaxy Tab S için yapılan güncellemeyle birlikte telefonun çok daha iyi bir yapıya sahip olması performansının da geliştirilmesi mümkün hale gelecek.

SamMobile sitesi tarafından duyurulan son bilgilerde tablet modeli için güncellemenin Ağustos ayı içerisinde sunulacağı ve güncellemenin tüm kullanıcılar tarafından alınarak yeni işletim sisteminin kullanılmaya başlayabileceği belirtildi.

Galaxy Tab S Özellikleri

8.4 ve 10.5 olarak iki farklı versiyon ile kullanıcılara sunulan tablette Snapdragon 800 ve Exynos 5 Octa 5420 kullanılıyor. 3GB RAM’i ile üstün performans sunmayı başaran tablet aynı zamanda ekonomik bir fiyat ile satılıyor. Arka kamerası 8 MP ön kamerası ise 2 MP olan tablette aynı zamanda 4G desteği de bulunuyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi