"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Game of Thrones Korsanda Lider!

Sedat | 6 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Dünyanın en popüler dizisi olarak görülen Game of Thrones, korsan konusunda önlem alabilmiş değil.

Son dönmelerde korsana karşı önemli bir mücadele içerisinde olan Game of Thrones, yaptığı hamle ile dizinin tüm bölümlerinin korsan olarak yayınlanmasını önlemişti. İçerik konusunda özel yayın platformları ile anlaşma yapan ve sadece Game of Thrones bölümlerinin bu platformlarda yayınlanmasını sağlayan Game of Thrones yapımcılarına korsandan ciddi bir darbe geldi.

Game of Thrones için başlatılan mücadele kapsamında korsandan ciddi bir zarar görmeye başlayan dizi, son olarak rekor da kırdı.  Öyle ki Game of Thrones internet üzerinden en çok indirilen bir dizi olarak kayıtlara geçti. Bugüne kadar pek çok alanda ilki başaran ve böylece kayıtlara geçen dizi, korsan indirme konusunda da tahttı kimseye kaptırmadı.

 14,4 Milyon İndirme!

Game of Thrones için bölüm başına 14,4 milyon indirme sayısına ulaşılırken, bu konuda ciddi bir handikap yaşandı. Dizinin her bölümü yüksek indirme alırken, bu konuda giderek artan bir istatistik de söz konusu. 2017’de dizi son bölümü ile ekranlara gelirken, yıllar boyunca dizinin izlenmesi ve bu kapsamda da korsan olarak indirilmesi bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi