"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Gboard Güncellendi!

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından geliştirilen Gboard için yeni güncellemeler getirildi.

Gboard adı ile iOS işletim sisteminde yoğun olarak kullanılmaya başlanan özel klavye uygulaması, Gboard 1.1 sürümüne yükseltildi. Güncelleme ile birlikte Google tarafından pek çok yeni özellik Gboard’a eklenirken, kullanıcılar bu güncelleme sayesinde daha iyi bir uygulamaya sahip olacak.

Beklentileri Karşılıyor!

Gboard için beklentiler oldukça fazla olurken, bu konuda Gboard için yapılan yenilikler de büyük ilgi gördü ve beklentiler de Gboard ile karşılandı. Bu bakımdan kullanım oranları günden güne artan Gboard, güncellemeleriyle birlikte de daha güçlü hale geliyor.

Siyah Tema Geldi!

Gboard için güncellemedeki en dikkat çeken nokta, siyah temanın eklenmiş olması. Siyah tema ile birlikte çok daha farklı bir kullanım sunan klavyede, kişiler farklı bir tasarım üzerinden kullanım sağlayabilecek.

GIF Desteği Var!

Yazım sırasında Gboard tarafından yeni GIF önerilerinin sunulacağı açıklandı. Bu bakımdan yazımı takip edecek olan uygulama, GIF önerileri ile yazıları hareketlendirecek. Bu bakımdan kişiler sık sık ekranda yer alacak GIF önerilerine göz atarak yazılarında bu özel GIF’leri kullanabilecek.

Dil Paketi Genişletildi

Gboard için diğer önemli bir detay ise dil desteği. Uygulamaya eklenen dil destekleri ile birlikte şu anda İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dilleri kullanılabilir durumda. Gboard yeni sürümü uygulama market üzerinden güncellenebilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi