"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Gear IconX İle Samsung Bir İlke Daha İsmini Yazdırdı!

Sedat | 5 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Spor yapan kullanıcıların gereksinimi göz önünde bulundurularak, eşsiz tasarımı ile kablosuz kulaklık Samsung Gear IconX geliştirdi.

Samsung Electronics, Gear IconX’in giyilebilir teknolojilerde yeni bir ilke daha imza attığını duyurdu. Samsung’un Kıdemli Tasarımcısı Seounghyun Son ve Mühendis Sunghan Park, spor yaparken zorlanan kullanıcıların rahatlıkla kullanacağı cihazın tasarımındaki detayları paylaştı.
Yeni tasarımında ikonik tasarımının yanı sıra estetik ve konforu da bünyesinde barındırıyor. Kulaklığın kusursuz üçgen şekli modern ve estetik yaklaşımı çağrıştırıyor. 

Farklı renk seçenekleriyle sunulan cihaz siyah, beyaz ve mavi olarak üretildi. Karakteristik bir yapı amaçlanan cihaz her kombinasyona adapte olması sağlandı. Böylelikle siyah ve limon yeşili kombinasyonu cihaza sportif ve dayanıklı bir karakter kazandırmış oldu. 

200'den Fazla Kullanıcı Cihazı Denedi!

Her türlü kulak şekline hitap eden bir tasarım elde edildi. Böylelikle rahatlık ön plana çıkmış oldu. Kulakta rahatsızlık yaratmaması ile göz doldurdu. Mühendis Sunghan Park ise böylesine küçük bir yapıya pek çok özelliği sığdırmanın zorlu bir iş olduğunu şöyle ifade etti: 
"Normalde, daha büyük bir ses sistemi, daha iyi ses kalitesini getirir. Ancak bu küçük cihazda premium ses kalitesi elde etmek için, kulaklık içindeki ses sistemini yeni baştan tasarladık. Böylece boyutu küçültürken, ses kalitesinden ödün vermedik. diye de ekledi.

Gözlük kutularından ilham alınarak tasarımı gerçekleşen Gear IconX'in şarj kutusu içine yerleştirilen kulaklıkları muhafaza etmelerinin yanı sıra şarj etme kolaylığına erişmenizi sağlıyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi