"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Geri Çağrılan Galaxy Note 7'lerin % 96'sından Fazlası Samsung'a Geri Gönderildi!

Sedat | 11 Ocak 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un yakasını bir türlü silkeleyemediği telefonu Galaxy Note 7 firmanın peşini bırakmıyor...

2016 yılının son alarında patlama olayları ile gündeme gelen ve Samsung için tam bir fiyasko olan telefonu Galaxy Note 7, dünya çapında  geri çağrılmaya başlandıktan yaklaşık beş ay sonra neredeyse tamamen yok edildi. Samsung, Galaxy Note 7 telefonlarının \% 96'sından fazlasının iade edildiğini açıkladı.

Galaxy Note 7'nin geri gönderimi ile gerekçeler ise şöyle; ABD Ulaştırma Bakanlığı, havayollarının, arızalı dolaşımdan kaynaklanan gemide yangın tehlikelerine ilişkin belirli ön kurulum bildirimleri yapma gereğini kaldırmaya karar verdi. Geçtiğimiz Ekim ayında FAA, bir Southwest Airlines uçuşunda patlayan bir ünitenin sonucu olarak herhangi bir uçakta Note 7 telefonlarının varlığını yasakladı.

Aralık ayında, Note 7 birimlerinin şarj edilmesini devre dışı bırakan bir yazılım güncellemesi yayınlamadan önce Samsung, geri çağrılan cihazların yaklaşık\% 85'ini aldı. İyileştirme oranı birkaç hafta sonra\% 96'ya çıktığından oldukça yorucu tedbirlerin başarılı bir karar olduğunu kanıtlıyor gibi görünüyor. Firmanın yapmış olduğu incelemelerin sonuçlarının bu ay içerisinde netlik kazandırılması bekleniyor. 

Sorunun asıl sebebinin ne olduğu ortaya çıktıktan Sonra Samsung'un başarılı bulduüu Note serisine devam edeceği düşünülüyor. Galaxy Note 7 cihazlarının kalan \% 4'ünün kaderi net değil. Dilerim, başıboş birlikler tarafından önümüzdeki aylarda veya yıllar içinde meydana gelebilecek rasgele kazalar hakkında bilgi almayacağız. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi