"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Giphy'den Vine Kullanıcılarına Büyük Teklif!

Sedat | 29 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından kapatılması istenilen Vine için birçok talip ortaya çıktı. Peki Twitter'ın bu tekliflere cevabı ne olacak?

Çıktığı ilk zamanlarda 6 saniyelik videoların yayınlanması herkesi çok mutlu etmişti. Öyle ki çok ilgi gören Vine çekimleri ile her yerde karşılaşmak olası bir durum haline gelmişti. Ancak belli bir süre sonra bu özellik balon etkisi yaşarak sönmüştü. Twitter Vine servisini kapatma kararını aldıktan sonra birçok haber gündemdeki yerini almıştı. Fakat Giphy, videoların satılması için önemli adımlar kaydetmişti.

Vine'ların eski etkisinin olmadığı gözle görülür bir şekilde ortada. Bundan dolayı birçok kullanıcı uygulamayı kullanmayı bırakarak aslında video döneminin olumlu sonuç vermediğini bildirmişti. Şuan pek çok marka ve firma bu uygulamaya talip oldu. Vine üzerindeki videoların kayıt edilmesi ve başka bir sistem üzerinden yayınlanması adına Giphy önemli bir teklif sundu.

Vine adı altında çekilen videoların özel bir aracın geliştirilmesinin ardından Giphy'e aktarılması hedefleniyor. Bu konuda anlaşma planlanıyor. Bu sayede Vine dönemi her ne kadar etkisini kaybetmiş de olsa içerik kaybının önüne geçileceği ifade edildi.

Peki Twitter'ın bu tekliflere cevabı nasıl olacak? Henüz bir açıklamada bulunmayan Twitter, olası bir satış durumunun olmaması taraftarı. Twitter yönetimi satmaktan çok sistemin son bulmasını istiyor. Bakalım ilerleyen günlerde bu konuda ne gibi bir yol çizilecek hep beraber göreceğiz...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi