"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google 30 Ağustos'u Unuttu!

Sedat | 30 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

30 Ağustos tarihi Türkiye için önemli günlerden birisi olurken, Google’ın bu günü es geçmesi tepki çekti.

Özel günleri ana sayfasına taşıyarak bir anlamda jest yapan Google, Türkiye’deki pek çok günü es geçiyor. Bu davranışı ile sürekli tepki alan ve Türkiye’de gündeme gelen Google, son olarak 30 Ağustos’u es geçti. 30 Ağustos Zafer Bayramı için herhangi bir hazırlık yapmayan Google, üstelik bugün hiçbir doodle da yayınlamadı. Önceki olaylarda farklı önemli günleri ana sayfasına taşıdığı için bir nebze de olsa anlayış gösterilen Google’ın bugünde hiçbir çalışma yapılmamış olmasına rağmen 30 Ağustos’u düşünmemesi, pek çok tartışmayı da başlattı.

Servis Etkin Kullanılıyor!

Doodle için yapılan ilk tanıtımların ardından etkin bir şekilde bu özellik kullanılırken, hemen hemen her gün önemli bir tarih Google ile hatırlanıyor. Gün boyunca Google’a giren herkese gösterilen ve böylece konuyla ilgili farklılık da yaratan doodle, bu özellikler ile birlikte önemseniyor.

Geçen Yıl Da Es Geçmişti!

30 Ağustos için geçen yıl da özel bir çalışma yapmayı uygun görmeyen Google, yine aynı tartışmaların yaşanmasına yol açmıştı. Üstelik Yandex, bu konuda yaptı özel çalışmalar ile hem kullanıcıların gönülü alıyor hem de Türkiye’deki durumu es geçmiyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi