"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google 4 Ekim’de Piyasaya Giriyor

Sedat | 2 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından HTC ile ortak bir şekilde üretilen yeni telefonların 4 Ekim’de piyasaya sunulacağı açıklandı.

Google bugüne kadar Nexus serisi ile kullanıcılara ulaşırken, bu konuda isim değişikliğine gidileceği açıklandı. Yeni telefonların Pixel olarak adlandırılması beklenirken, serinin ilk modelleri de 4 Ekim tarihi itibari ile ilk defa piyasaya sunulacak. HTC tarafından geliştirilen yeni telefon modellerinde Nexus isminin yer almaması uzun zamandan beri konuşulurken, bu değişikliğin sebebi de yapılan son açıklama ile birlitke belli oldu.

Android 7.0 Geliyor

Google Pixel modellerinde de yine benzer bir strateji izleyecek .Ekim ayında çıkartılacak yeni telefon modelinde Android işletim sisteminin son versiyonunun kullanılması beklenirken, yeni telefon modelinde işletim sistemi dışındaki özellikler de yine üst seviyede olacak. İsim değişikliğinin sebebi henüz öğrenilemese de yeni isim ile birlikte piyasaya farklı şekilde giriş yapmaya hazırlanan Google, mobil sektördeki etkinliğini daha da arttırmayı amaçlıyor.

6 yıldan beri yeni Nexus modelleri ile piyasaya giriş yapan Google, aldığı yeni karar ile birlikte farklı bir strateji izleyecek. Projenin ve planlamaların ne kadar etkili olacağı ve tutacağı da önümüzdeki günlerde görülebilecek. Ayrıca telefonlar HTC tarafından üretilecek olsa da Google Pixel logosunun telefonlarda yer alacağı belirtildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi