"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google ABD ile Japonya'yı Hatla Birleştirdi!

Sedat | 1 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından internet hattının sağlanabilmesi adına Amerika Birleşik Devletleri ile Japonya arasında oldukça önemli bir projenin tamamlandığı belirtildi.

İnternet ağının genişletilmesi adına pek çok farklı yolu deneyen Google bu sefer Amerika Birleşik Devletleri ile Japonya arasındaki bağlantıyı sağladı. Denizaltı internet kablosu projesi kapsamında 2014 yılından itibaren çalışmalara başlayan Google 2016 yılı itibariyle bu projesini tamamlamayı başarırken 9 bin kilometre uzunluğunda bir internet hattının kullanıldığı belirtildi.

Okyanus Altından Geçildi

Okyanusun altından geçirilen hatlarda Google pek çok önemli firmayla ortaklık kurarken çalışmaya Global Transit, China Telecom Global, Singtel, China Mobile International ve NEC gibi markalar katıldı.

Saniyede 60 Terabit Hız Yakalandı

Yapılan proje ile birlikte internet hızında da ciddi bir artış yaşanırken saniyede 60 terabit hızın yakalanabileceği belirtildi. İnternet hattının sağlanması konusunda daha önce de pek çok okyanus projesini başarıyla gerçekleştiren Google özellikle okyanusların altından çektiği hatları ile veri alışverişini başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Fakat son gerçekleştiren proje ile birlikte 9 bin kilometre gibi oldukça uzun bir hattın başarılı bir şekilde tamamlanması ve veri alışverişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi marka adına da oldukça önemli.

İnternet bağlantısını yönelik Google tarafından yapılan bu çalışmalar ile birlikte internet erişiminin sorunsuz bir şekilde alınması yüksek hızlarda veri transferinin yapılabilmesi amaçlanıyor. Bu durum Google'ın kendi servislerinin de daha stabil bir şekilde çalışmasını sağladığından dolayı markanın hizmetler açısından da oldukça önemli.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi