"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Android Geliştiricisi Yetiştirecek

Sedat | 12 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android işletim sisteminin geliştirilmesi adına Google tarafından önemli bir proje başlatılırken Hindistan'da Android geliştiricileri yetiştirilecek.

Google kendi işletim sistemini daha fazla kişi tarafından kullanılması ve aynı zamanda geliştirilebilmesi adına önemli bir projeye start verdi. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Hindistan'da başlanacak uygulama ile birlikte 2 milyon geliştiricinin yetiştirme planına alınacağı ve kademeli olarak geliştiricilerin yetiştirileceği belirtilirken bu konudaki en önemli sebebin ise işletim sisteminde yapılan rekabetin olduğu öğrenildi

Geçtiğimiz günlerde Tim Cook tarafından Hindistan'a yapılan ziyaret ile birlikte Apple'ın daha çok bu bölgeye yöneleceği ve bu bölgede kullanım oranlarını arttırmaya çalışacağı gündeme gelirken Google bu konuda geri kalmadı ve ilk adımını hemen attı.

İnsan nüfusunun fazla olması pazarı daha da cazip hale getirirken bu pazarda etkin hale gelmek isteyen Google, kamu, özel üniversiteler ve eğitim okullarında ücretsiz olarak pek çok seminer ve eğitim verecek. Bu seminer ve eğitimlere katılacak kişiler böylelikle Android geliştirilmesi konusunda oldukça önemli detayları öğrenirken Android gelişimine destek verecek.

Google tarafından yürütülecek projede 2018 yılına kadar 4 milyon geliştiricinin yetiştirilmesi planlanan Hindistan'da bu projeye önemli bir katkı sağlanacak ve Google tarafından da yaklaşık 2 milyon geliştirici Android üzerine yetiştirilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi