"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Arttırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçekliği Birleştiriyor

Sedat | 17 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google sanal gerçeklik konusunda yaptığı çalışmalarda yön değiştirirken artırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğin bir araya getirileceği özel bir proje üzerinde çalışmala

Son dönemlerde sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik üzerine markalar tarafından farklı projeler yürütülürken bu iki teknolojinin birleştirilmesi fikri ise Google tarafından hayata geçirilecek. Konu ile ilgili son günlerde elde edilen bilgiler de özellikle Google için çok önemli iddialar gündeme getirilirken sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğin bir araya geçirilecek projenin çok daha ilgi görmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bu çalışmalar doğrultusunda Google'un yeni bir sanal gerçeklik başlığı üreteceği belirtilirken aynı zamanda Microsoft tarafından üretilen Hololens gibi bir teknoloji de bu sanal gerçeklik başlığına eklenecek. Bu bakımdan piyasada yer alan sanal gerçeklik ürünleri ile tamamen farklı bir konumda olacak Google cihazı hem farklı hem de yeni bir teknoloji sunmayı başaracak.

Google tarafından yürütülen proje ile ilgili henüz detaylı bilgi sahibi olmak mümkün olmazken önümüzdeki günlerde marka tarafından detayların paylaşılması bekleniyor. Google tarafından daha önce yapılan açıklamalarda sadece sanal gerçeklik alanında çalışmaların yapılacağı yönünde ifadeler kullanılsa da sektörde yaşanan gelişmeler ile birlikte Google yönetiminin bu konuda karar değiştirdiği ve çıtayı biraz daha yukarılara çıkardığı görüldü.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi