"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Asistan yeni özelliklere kavuşuyor!

Sedat | 27 Kasım 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Asistan, kullanıcılara yardımcı olacak kullanışlı bir özellik kazandı.

Google başlangıçta Eylül’de Ambient Mode’u açıkladı ve o sırada piyasaya sürdüğü sınırlı sayıda cihazı da açıkladı.  Google Asistan için Ortam Modu Eylül ayında açıklanmıştı. Android 8.0 Marshmallow veya daha yenisini çalıştıran cihazlar özelliği alacak. Yeni ortam modu, en üstte hızlı bir karşılama mesajı, ardından takviminiz, hava durumu, yaklaşan uçuşlar ve bildirimlerinizi gösterir. Ayrıca rahatsız etmemek için geçiş yapma ve akıllı ev kontrolleri gibi şeyleri gösteren hızlı ayarlar bölümü de mevcut.

Google, şarj ederken bir Android cihazını akıllı bir ekrana dönüştüren Asistan Yardımcısı Ambient Mode'u başlatmaya başladı. Şirket yakında Android 8.0 işletim sistemi (OS) veya daha üst işletim sistemlerini çalıştıran bir dizi seçkin cihazla başlayacağını açıkladı. Şirket, ilanlarını Google Fotoğraflar ve Android Twitter kollarında iki ayrı tweet'le yaptı. Asistanlık için Ortam Modu özelliği Android cihazlarla sınırlı olacağını duyurdu. 

Teknoloji devi başlangıçta Eylül ayında Ambient Mode'u duyurmuştu ve Lenovo Smart Tab M8 HD ve Smart Tab tabletlere, Nokia 7.2 ve 6.2 akıllı telefonlara geleceğini de açıkladı. Google Asistan'daki Ortam Modu, cihazınızın kilit ekranında bildirimleri ve hatırlatıcıları görmeyi, bir çalma listesi başlatmayı ve akıllı ev cihazlarını kontrol etmeyi kolaylaştıran yeni bir görsel genel bakış sunar. Bekleme modundayken, ekran Google Fotoğraflar hesabınıza bağlı kişisel bir dijital fotoğraf çerçevesine dönüşür.

Peki siz Google Asistan'ı kullanıyor musunuz?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi