"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Bulut Sistemler İçin Orbitera’yı Aldı

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bulut servislerini güçlendirmek ve daha iyi bir şekilde hizmet vermek isteyen Google bu konuda önemli bir satın alma gerçekleştirdi ve Orbitera’yı bünyesine kattı.

Son dönemlerde pek çok teknoloji markası yeni satın almalar ile birlikte daha da güçlendi çalışırken bu konuda önemli bir hamle de Google'dan geldi. Google tarafından yapılan açıklamalarda bulut hizmetlerinin daha da güçlendirilmesi adına yeni bir satın almanın yapıldığı belirtilirken bu konuda bulut tabanlı pazar yeri olarak hizmet sunan Orbitera, satış işlemlerinin tamamlanması ile birlikte Google bünyesine geçti.

Geleceğe Yatırım!

Önümüzdeki yıllarda bulut sunucularının daha çok ön plana çıkacak olmasına şimdiden kesin gözüyle bakılan bir gelişme olurken bu gelişmeye ayak uydurmak isteyen pek çok marka da bulut sunucularına önemli yatırımlar yapıyor.

Amazon Web Services ve Microsoft Azure gibi şu anda kullanımda olan pek çok önemli servis Google ile rekabet içerisinde bulunurken Google sektörde geri kalmamak ve gelişime ayak uydurabilmek adına yeni satın almalar ile birlikte kendini bu sektörlere geliştirmek istiyor. Yapılan satın almanın Google’a çok önemli bir değer katacağı belirtilirken bu alanda en önemli markalardan birisi olarak göz Orbitera’nın da tercih edilmesi durumu daha da cazip hale getiriyor.

Google'ın yeni satın alma için 100 milyon dolarlık bir bedeli ödediği ve satın alma için tüm işlemlerin yapıldığı, resmi prosedürlerin de halledildiği açıklandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi