"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Cardboard Camera uygulaması iOS’e geldi

Sedat | 18 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından geliştirilen Google Cardboard Camera artık iOS’la da uyumlu.

360 derece sanal gerçeklik konusunda kişilerin kullanabileceği uygulamalardan bir tanesi de Google tarafından geliştirilirken, bugüne kadar Android ile uyumlu olan uygulamanın geliştirildiği ifade edildi. Google tarafından yapılan yeni duyuru ile birlikte Google Cardboard Camera’nın iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılacağı belirtilirken, iOS işletim sistemine sahip kişiler, cihazlarında Google Cardboard Camera uygulaması ile sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilecek.

Google Cardboard Camera ile birlikte kişilerin özel olarak çekim yapması mümkün olurken, kameranın uygulamadaki direktifler dahilinde çevrilmesi yeterli oluyor. Tam anlamıyla sanal gerçeklikte kullanılan profesyonel cihazlar kadar başarılı olunmasa da akıllı telefonlar Google Cardboard Camera sayesinde çok daha kullanışlı bir şekilde sanal gerçeklik desteği sunabiliyor. Üstelik uygulama üzerinden paylaşımların da yapılabilir olması, interaktif bir yapı sunuyor.

Google Cardboard Camera Nasıl İndirilir?

Google Cardboard Camera için kişilerin uygulama mağazasını ziyaret etmesi yeterli olacak. Mağaza ziyareti ile birlikte Google Cardboard Camera uygulamasını telefonlarına kuracak kişiler, kurulum işlemleri sonrasında da uygulamayı kullanmaya başlayabilecek.

  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi