"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Duo İyi Çıkış Yaptı

Sedat | 28 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Duo uygulaması Google tarafından geçtiğimiz hafta içerisinde piyasaya sunulurken uygulama bir haftada 5 milyon kişiye ulaşmış durumda.

Bugüne kadar sesli ve görüntülü konuşma konusunda pek çok farklı uygulamayı piyasaya sunsa da Google başarıya ulaşamamıştı. Fakat Google Duo ile birlikte bu konuda şeytanın bacağı kırılacak gibi duruyor. Google Duo piyasaya sunulduktan sonra oldukça ilgi görürken, 5 milyon gibi oldukça etkileyici bir istatistik de şimdiden yakalanmış durumda.

Google I/O’da Duyurdu

Google Duo ilk olarak Google tarafından gerçekleştirilen I/O 2016 etkinliğinde duyurulurken, etkinlikte Google Duo’nun farklı ve özel yapısı ile başarıya ulaşacağı ifade edilmişti. Google Duo ile birlikte Allo adı verilen farklı bir servisin daha tanıtımı yapılırken, ilk olarak piyasaya sürülen uygulama Google Duo olmuştu.

Android ve iOS Destekleniyor

Google Duo Android ve iOS işletim sistemlerinde desteklenirken, görüntülü görüşme uygulaması kullanıcılar tarafından ilgi gördü. Uygulamanın bu kadar çok tercih edilmesinin arkasında ise Google tarafından sunulmasından ziyade sade ve kolay bir ara yüzün kullanılmasının olduğu tahmin ediliyor.

İndirme rakamlarının kısa sürede artması kullanıcıların denemek amacıyla da uygulamayı yüklediğini gösterirken, bundan sonraki en önemli hedef uygulamayı yükleyen kişilerin uygulamayı silmemesi ve aktif bir kullanıcı olarak Google Duo kullanması. Bunu da önümüzdeki günler gösterecek.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi