"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Hangouts Android’te Güncellendi

Sedat | 17 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından geliştirilen ve Google Hangouts verilen mesajlaşma uygulamasında yeni özelliklerin gelmeye devam ettiği öğrenildi.

Google'ın daha farklı bir alanda yer alması amacıyla oluşturduğu Google Hangouts her ne kadar beklenen ilgiyi görmese de Google tarafından uygulamaya olan yatırımlar sürüyor. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde özellikle grup konuşmalarına katılmak adına önemli bir gelişmenin yapıldığı belirtilirken artık gruplara özel paylaşma linkleri ile birlikte kolay bir şekilde katılım sağlanabilecek.

Android sürümü güncellenen Google Hangouts oldukça önemli özellikleri de kullanıma sunulmasını sağlanırken kişilerin uygulama üzerinden video kaydetme ve gönderme işlemlerini de yapabileceği belirtildi. Daha önce aynı özellikler iOS işletim sistemi için getirilmiş ve güncelleme ile sunulmuştu.

Grup Sorunu Çözüldü!

Uygulama için en büyük problemlerden bir tanesi grup kurduktan sonra bu gruba üyelerin davet edilmesi adına davetiye göndermek olurken bu konuda iyileştirmeler yapıldı. Grupların ayar bölümünde yer alan linkin paylaşılması kişilerin gruplara katılmasını sağlayacak. Bu bakımdan sadece istediğiniz kişilere linki göndermeniz yeterli olacak. Bu bir - iki kişilik gruplarda her ne kadar sorun olmasa da 40-50 kişilik gruplarda davetiye göndermek kişiler adına ciddi bir sorun yaratıyordu. Google tarafından yapılan düzenlemeyle birlikte ise bu tür sorunların yaşanması önlendiği gibi büyük bir kolaylıkla sağlanmış oldu.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi