"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Haritalar Güncellendi!

Sedat | 3 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Haritalar, takvim entegrasyonu ile güncellendi. Aynı zaman da Gmail ile ilgili beraber önemli bir değişiklik sunuyor.

Sizlerde akıllı bir telefona sahipseniz bu güncellemeyi çok seveceksiniz. Daha öncesinde kullandığınız Google Haritalar'a ek olarak Takvim'inizdeki gelişmeleri daha kolay takip edebileceksiniz. 

Sadece Andoid bazlı olan yeni Haritalar uygulaması sizlere takvim entegrasyonu ile tüm özel günleri rahat bir şekilde anında bilgilenmenizi sağlamaya geliyor. Bundan sonra hiçbir özel günün yerini ve zamanını kaçırmayacaksınız. Bir etkinlik mi oluşturdunuz, hemen Google Harita'da "Nerede" özelliği sayesinde adrese ulaşmanız mümkün.

Yeni güncellemeyi kullanabilmeniz için öncelikle bir oturum açmanız gerekmete. Sonrasında ise yaklaşan tarihleri hatırlamanız amacıyla "Yaklaşan" sekmesi duyurdu. Bu sekmeye ulaşmak için kenar çubuğunu açmanız gerekiyor. 

Haritalar Uygulamasıyla Beraber Gmail'de Oluşan Değişiklik!

Google'ın yapmış olduğu bir diğer değişiklik ise Gmail'e geldi. Andorid kullanıcılarını temel alan ve  Gmail'de otel, uçuş veya restoran rezervasyonları için onay e-postaları aldığında Harita içinde gösterilecek. Bunların dışında kalan diğer olaylar, rezervasyonlar da "Yaklaşan" sekmesi altında mevcut hale gelecek.

 

Google'ın Yapmış Olduğu Güncellemeyi Nasıl Buldunuz?

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi