"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Haritalar Güncelleniyor

Sedat | 21 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Haritalar farklı bir yeteneğe daha kavuşuyor. İşte yeni özellikler ile ilgili detaylar.

Google Haritalar yoğun olarak kullanılırken, uygulamaya eklenen özellikler ile birlikte kullanıcılar çok daha pratik bir kullanım elde edebiliyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Google Haritalar üzerinden gidilmek istenen noktanın belirlenmesi ile birlikte artık uygulamanın mavi ok yerine mavi ışın ile göstereceği açıklandı. Aynı zamanda bu özellik ile birlikte telefonda yer alan pusulanın da doğru olup olmadığı tespit edilecek.

Google Haritalar ışınlarının doğru yolu göstermesi halinde ışın çapı daralacak, aksi halde ise pusulanın çalışmadığı anlaşılabilecek.   Google Haritalar için yapılan bu yenilik ile birlikte yol tarifi alma noktasında kişilerin farklı bir deneyim yaşaması sağlanırken, Google yaptığı tanıtımlarda uyarıları da ihmal etmedi.

Manyetik Ortamlara Dikkat!

Pusula kullanımında manyetik ortamlarda farklı sonuçlara ulaşılması söz konusu olurken, bu konuda kişilerin dikkatli olması gerekiyor. Yapılacak yanlış, yanlış sonuçların alınmasına da yol açacağından dolayı kişilerin kullanım ortamlarına dikkat etmesi gerekiyor. Google Haritalar için yeni özelliğin kullanılması için telefonların kalibrasyon ayarlarının da yapılması gerekiyor. Yapılan açıklamada bu ayarlamalar ile ilgili detaylar paylaşılırken, telefon ile havada yatar olarak 8 çizilmesinin yerli olacağı açıklandı. Şu anda Google Haritalar Android için güncellenirken, iOS güncellemesinin önümüzdeki günlerde sunulacağı açıklandı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi