"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Haritalarda Hız Sınırları Gösterilecek

Sedat | 15 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından mobil ve araç kullanımlarında tercih edilen uygulamalara hız sınırı göstergesi eklenecek.

Google tarafından Google Haritalar adı verilen uygulamaya ve Android Auto için yeni bir güncelleme yapılacağı açıklandı. Güncelleme ile birlikte daha kapsamlı hala gelecek uygulamalar artık hız sınırını da gösterecek. Konuyla ilgili beta kullanıcıları tarafından paylaşılan ekran görüntülerinden bilgi almak mümkün olurken, hız sınırı ile birlikte kullanıcıların özellikle araç kullanımı sırasında hız sınırlarının aşılmasının önlenmek istendiği belirtildi. Bu bakımdan yenilenen uygulamalar ile birlikte kullanıcılar artık trafikte daha güvenli bir şekilde yolculuk yapabilecek.

Kısıtlı Kullanım İle Sunuldu

Şu anda sadece ABD’de ve Birleşik Krallık’ta bu özelliğin kullanılabildiği görülürken, kullanıcılar da sessiz sedasız gelen bu özellik karşısında hoş bir sürpriz yaşadı.  Deneme aşamasında olan bu özelliğin tüm bölgelerde kullanıma sunulması beklenirken, yolların hız sınırı bilgilerinin alınması sonrasında ciddi bir çalışmanın yapılacak olması, güncellemelerin daha uzun sürebileceğini de düşündürüyor.

Pek çok yolda hız sınırı bilinmediğinden dolayı kişilerin bu konuda sorun yaşadığı bilinirken, uygulamalar üzerinden böyle bir desteği sunulacak olması trafikte ceza alınmasını da önleyecek. Özellikle hız sınırının çok az olduğu bölgelerde uygulamalardan alınacak bilgiler ile birlikte kişiler güvenilir bilgilere erişme imkanı da elde edecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi