"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google ile Türkiye arasında sorun ne olacak?

Sedat | 19 Aralık 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Google'ın Türkiye'deki hizmetlerine girişlerde bazı aksamalar yaşanınca kullanıcılar paniğe kapıldı.

Google'ın Türkiye'deki hizmetlerine girişlerde bazı aksamalar yaşanınca kullanıcılar paniğe kapıldı.

Türkiye ile şu sıralar aralarında sular durulmayan Google cep telefonlarına Android desteğini keseceğini açıkladıktan sonra bugün genel olarak çöküntü yaşadı. Bu her ne kadar küresel bir sorun olsa da Türkiye'deki kullanıcılar Google ile yaşanan sorundan olduğunu düşündü. 

Google arama ve diğer hizmetlerinde yaşanan erişim sıkıntısından sonra kısa süreli panik yaşansa da bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Google servislerinin çökmesiyle ilgili açıklama yaptı. Sayan, "Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır." ifadelerine yer verdi. 

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Google servislerinin çökmesiyle ilgili açıklama yaptı. Sayan, "Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Twitter'da paylaştığı mesajda şunları söyledi:

"Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye’deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. USOM ekiplerimiz süreci yakından takip etmektedir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır."
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi