"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Maps Tasarımı Değişiyor

Sedat | 26 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından Google Maps adı verilen haritalar servisine yönelik gelişmeler sürdürülüyor. İşte uygulamada yapılan son yenilikler.

Google Maps adıyla sunulan ve Türkiye'de de oldukça yoğun bir kullanıma sahip olan haritalar servisine yeni bir yenilik daha getirildi. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar ile birlikte kullanıcı odaklı yeni bir servis haline getirilen harita servisi bundan sonraki süreç içerisinde yeni tasarımı ile hizmet verecek. Yeni tasarımda çok daha sade bir arayüz tercih eden Google, böylece haritadaki bilgilerin ön plana çıkmasını sağlayacak.

Özellikle haritalarda farklı bir renk paletini kullanmaya başlayan Google, gereksiz olarak görülen ve kullanıcıların büyük bir kısmının kullanmadığı detayları harita sisteminden kaldırarak arka plana atmış durumda. Harita servisinde daha çok içeriği ön plana çıkarmayı tercih eden Google, özellikle hastane ve okul gibi merkezi binaları haritada daha kolay bir şekilde bulunabilir hale getirmiş durumda. Aynı zamanda kişilerin çevresindeki binalar ve kurumlar hakkında daha fazla detay sahibi olabilmesi adına da özel bir algoritma geliştirilmiş.

Yazılardan Konuma Kadar Değişiklik Var

Haritalar servisinde yapılan yenilikler arasında yazı fontunun da değiştiği görülürken artık hareket halinde dahi haritadan yer alan içeriklerin okunması çok daha kolay olacak. İlgi alanları adı ile yeni bir bölümün eklendiği Google Maps kişilerin artık ilgi duyduğu merkezleri daha kolay bulabilmesini mümkün hale getirecek. Önümüzdeki günlerde sunulacak dev bir güncellemeyle tüm bu özelliklerin kullanıma sunulması bekleniyor.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi