"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Maps Yeniden Güncellendi

Sedat | 9 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Harita uygulamaları arasında en popüler olan Google Maps, yeni güncelleme ile birlikte iki özelliği ile daha kullanıma sundu

Geçtiğiniz aylar içerisinde yeni özellikleriyle daha kapsamlı hale getirilen Google Maps’e iki yeni özellik daha eklendi. Her geçen gün farklı özellikleri ile kullanıma sunulan ve böylece daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanan Google Maps kullanıcıların bir harita uygulamasından almak istediği tüm bilgileri sunmaya çalışıyor.  Güncellemeler şu an için sadece Android işletim sistemine sahip telefonlara yönelik sunulurken yeni güncellemeler ile birlikte pek çok iyileştirmenin de yapıldığı belirtildi.

Yeni Özellikler Neler?

Google Maps için yapılan en önemli yeniliklerden bir tanesi wifi bağlantısı oldu. Artık wifi bağlantısı üzerinden kullanıcıların Google Maps kullanabileceği ve sinyaller göndererek yer tespiti gibi özelliklerden yararlanabileceği belirtildi.

Kullanıma sunulan diğer bir özellik ise çevrimdışı olarak uygulamanın kullanılması sırasında gerekli harita verilerinin özel hafıza kartlarında da kullanabilmesi. Böylece kullanıcılar bir yere giderken bu yerin haritasını telefonlarına indirerek bağlantı olmasa dahi Google Maps kullanabilecek. Üstelik haritaların direk SD karta yüklenebilmesi kullanıcıların telefon depolama sorunu yaşamasını da önleyecek.

Sunulan güncellemeler ile birlikte kullanıcıları çok daha kullanışlı bir uygulama beklerken Android işletim sistemine yönelik yapılan güncellemeler kullanıcılar tarafından alınabileceği belirtildi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi