"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Olimpiyat Oyunları için özel araçlar ve özellikler sunuyor

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son açıklamalarda Olimpiyat Oyunları için özel olarak araçların ve özelliklerin sunulacağı belirtildi.

Olimpiyat Oyunları bu hafta itibari ile Rio’da start alacak ve bu dev etkinlik için Google da çeşitli araçları internet üzerinden resmen kullanıma sunacak. Bugün yapılan resmi açıklamalar ile birlikte bu durum onaylanırken, özellikle Olimpiyat Oyunları’ndaki oyunların takip edilmesini kolaylaştıracak araçlar sayesinde kişilerin olimpiyatları daha iyi ve yakından takip etmesinin amaçlandığı öğrenildi.

Google üzerinden yapılan aramalar sayesinde kişilerin Olimpiyat Oyunları ile ilgili pek çok detaya erişim sağlayabileceği belirtilirken, bunun yanı sıra özel araçlar üzerinden de benzer bilgilere ulaşmak mümkün olacak. Bunun yanında etkinlik takvimleri, atletler, madalya sayıları gibi Olimpiyat Oyunları’na dair pek çok detay da yine Google aracılığı ile sunulacak.

Uyarı Sistemi Geliştiriliyor!

Google tarafından iOS ve Android için geliştirilen özel uygulamalarda ise kullanıcıların bildirim sisteminden yararlanması amaçlanıyor. Böylece Olimpiyat Oyunları’nda oynanacak karşılaşmalar öncesinde kişilerin bildirim alarak canlı olarak Olimpiyat Oyunları takip etmesi sağlanacak.  Youtube üzerinden de videoların ve canlı yayınların yayınlanması beklenirken, bu sayede Olimpiyat Oyunları artık çok daha online geçecek ve Rio’da olmayan kişilerin Olimpiyat Oyunları’nı takip etmesi kolaylaşacak. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi