"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Pixel Akıllı Telefon Yine Deşifre Edildi

Sedat | 27 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Pixel, Andoid 7.1 Nougat arayüzü ile birlikte yine sızdırıldı.

Bilindiği üzere Google, 4 Ekim'de akıllı telefonlarını tanıtacağını bildirmişti. Fakat belli başlı detaylar verilmemekteydi. Ancak telefonlar deşifre edilmekten  sıyrılamıyor.

4 Ekim'de tanılmasının yanında aynı zamanda haber kaynağı olan Evan Blass (@evleaks), Google pixel ve Pixel XL'in görsellerini paylaştı. Paylaşımlarının yanı sıra çözünürlükleri hakkında da bilgi verdi. Bu bilgiler doğrultusunda Pixel modeli 1080 piksel 5 inç ekrana sahip iken, bir diğer model olan Pixel XL Quad HD çözünürlükte 5.5 inç ekran ile kullanıcılarla buluşacak.

Pixel akıllı telefonun arayüzü Android 7.0 Nougat’tan biraz daha değişik olmasının sebebi Andoid 7.1 sürümü ile gelecek olması. HTC tarafından üretilecek olan akıllı telefonların genel özellikleri Snapdragon 820 ya da 821 CPU, 4 GB RAM, 12 MP ve 8 MP kamera (arka ve ön) ve en az 32 GB dahili hafızanın olması. Bir önemli nokta da cihazın suya dayanıklı olup olmadığıydı. IP53 sertifikalı tasarımıyla gelmesi beklenen ürün suya ve toza karşı dayanıklı olması bekleniyor. Tüm bunların cevabı olarak 4 Ekim'i bekleyin.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi