"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Pixel'de Güvenlik Açığı Korkuttu!

Sedat | 14 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google Pixel'de tüm verileri tehlikeye atabilecek güvenlik açığının olduğu tespit edildi.

Son günlerde gündemde olan haberlerin başında Hacker'lar yer alıyor. Hergün bir başka siteyi hackleyen Hacker'lar şaşırtıcı teknikleri ile telefon bilgilerini de hacklemeyi başarıyor. Dün Seul'de düzenlenen PwnFest hack yarışmasına, Qihoo 360 adlı hacker grubu damgasını vurdu. Hacker grubu, Google’ın son model akıllı telefonunu bir dakikadan kısa biz süre ile cihazı hacklemeyi başarak herkesi şaşırttı.

Tabii rahatlıkla gerçekleştirilen bu hackleme olayı Çin'li hacker grubuna 120 bin dolar para ödülünü kazandırdırmasının yanı sıra güvenlik açıklarının yaması için Google Qihoo 360 grubu ile çalışacak. Google Pixel'de bu ürkütücü güvenlik açığını ortaya çıkaran böyle gruplara, Google gibi büyük şirketler ceza vermek yerine bilakis ödül veriyor. Nedeni ise açığın tespitine kolaylık sağlamaları ve bu açığın görülmesini sağlamış olmalarıdır. 

Çok kısa bir süre içerisinde hacklenen Google Pixel, kullanıcıların bilgilerine, özel dosyalarına ulaşmayı ve başka saldırılar için geleneksel güvenlik kodlarını iptal edebilmeyi başardılar. Google, ayrıntılı izlediği bu hackleme sonrasında açıkların nerelerde olduğunu bulup bu açıkları kapatabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi