"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Play Store Nasıl Türkçe Yapılır?

Sedat | 12 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android kullanıcılarının son zamanlarda sorduğu sorulardan bir tanesi olan Google Play Store İngilizce oldu nasıl Türkçe yapabilirim sorusu haberimizde yanıt bulacak.

Google Play Store, son gelen güncellemeyle ingilizce dil seçeneğine sahip oldu. Bununla beraber bazı sorunlar meydana geldi. Kullanıcılar ingilizce olmasından veryansın etti. Peki bunu Türkçe haline nasıl getirebilirim diyorsanız, haberimizin devamını okumanızı tavsiye ederim. 

Google Play Store'ın İngilizce İmtihanı! Peki Google Play nasıl Türkçeleştirilir?
Google Play'ın eski haline gelmesini istiyorsanız, sorunu gidermek için öncelikle Google tarafından yeni güncellemeyi beklemeniz gerekiyor. O kadar vaktim yok tekrardan Türkçe olsun isteyenler ise bu adımları takip etmeli.

- İlk olarak akıllı telefonunuzla "Ayarlar" bölümüne gidin.

- Daha sonra "Uygulamalar"  bölümüne giriş yapın ve Google Play Store uygulamasını bulun.

- Uygulamayı seçtiğiniz takdirde bir ekran ile karşılaşacaksınız. "Devre Dışı Bırak- Durmaya Zorla" seçenekleri bulunacaktır. 

- Gelen ekranın sağ üst bölümünde "..." işaretinin yer aldığı kısmı seçin.

- "Güncellemeleri Kaldır" seçeneğini çıkacaktır.

-  Ardından "Bu uygulamayı fabrika sürümüyle değiştirmek istiyor musunuz? Tüm veriler silinecektir. Bu, çalışma profilleri olan kullanıcılar da dahil olmak üzere cihazı kullanan tüm kullanıcıları etkiler" şeklinde bir yazı sizleri karşılayacak.

- Son olarak yazının alt kısmında "Tamam" veya "İptal" seçeneklerinden tamamı tıklayarak sorunu ortadan kaldırmanız mümkün.  

Google Play Store'ın Türkçeye Dönüşümünün Görsellerle Anlatımı 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi