"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Translate İle Türkçe Çeviriler Daha Düzenli!

Sedat | 16 Kasım 2016 0 yorum Süre: 1 dakika

Google, günümüzde oldukça ihtiyaç duyduğumuz Translate uygulamasını entegre etmeye hazırlanıyor. NTM sistemi, Türkçe dil seçeneğini de kapsayacak.

Google Translate kullanmayan yoktur. Hangi dilden veya dile çeviri yapmak istediğimiz takdirde imdadımıza yetişen bu uygulama sayesinde bir dilde rahatlıkla çeviri işlemini gerçekleştirmemiz mümkün kılınıyordu. Ancak bazı çevirilerde tam istenilen sonuç elde edilmiyordu. Özellikle özel cümle çevirilerinde sınıfta kalan Google Translate, bu eksikliği Neural Machine Translation ile kurtulacak. Peki, nedir bu Neural Machine Translation

Neural Machine Translation, Google'ın yeni yapay zekası olarak sıkça duyacaksınız. NMT yapay zekası sayesinde Google Translate; çevirilen metnin, hangisinin düzgün hangisinin saçma olduğunu tespit edebilecek. Böylelikle olası bir yanlış çevirinin önüne geçilmiş olunacak. 

Neural Machine Translation ilk etapta; İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece ve Türkçe dillerini destekleyecek. Test aşamasında olan Neural Machine Translation'ın ne zaman son kullanıcıya sunulacağı bilinmiyor. 

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi