"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google Yeni Hizmetiyle İnterneti Bedavaya Getirecek!

Sedat | 30 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google, toplu taşıma araçlarında internet kullanımının bedava olabileceğini müjdeledi.

Sizlerde Google tarafından internet kullanıyorsanız, mobil verinizi kullanmanızı gerektirecek bir durum ortada kalmayacak. Salı günü Amerika'lı internet devi, Dünya genelinde otobüs ve trenlerde ücretsiz Wi-Fi sunan bir hizmet ile geleceğini açıkladı.Daha öncesinde Google'ın Hindistan istasyonlarında bu proje ile ilgili çalışmalar başlamıştı.

 Şimdilerde is firma projeji uluslararası ortama taşımayı hedefliyordu. Google'ın Next Billion Users (Sıradaki Milyar Kullanıcı) ekibinin yardımcı başkanı Ceasar Sengupta, "IPSPS ile beraber yaptıkları araştırmaya göre bu istasyonlar aracılığı ile her gün 15000 Hindistanlının" internete ulaştığını varsaydığı söyledi. Kolay bir araç bütünü olarak sunulacağını ve ortak alanlarda Wi-Fi noktaları oluşturulmak isteniyor. Wi-Fi'nin eve geçilmesi durumunda hizmetin kesileceğini ve araç da aynı şekilde bir baka kullanıcı için bekleyeceğini ifade etti.

İnternet kullanımını kolaylaştırmak adına yapılan ve Hindistan ağırlıklı bir çalışma olduğunu diğer siteler üzerinden yayınlamıştı. Örneğin daha az veri harcayan bir YouTube sürümü olan YouTube Go, sürekli olmayan veya kötü internete sahip olan Hindistanlıların yakındaki arkadaşları ile veri harcamayan videolar paylaşmalarına imkan tanımakta. Bir blog yazısında belirtildiği gibi Dünya genelinde olacak olan proje daha çok Hindistan içeren bir yoğunluk içeriyor.

Hindistan'da kendine temel ouşturmaya çaışan tek firmanın Google olmadığını söyleyebiliriz. Bir milyar insanın internete erişimimn sağlanamığı Hindistan, bu özellikle uygun telefon sahiplerinin sayısının artmasıyla beraber her geçen gün azalmakta.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi