"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google’a Trend Topic İle Trendleri Ana Sayfaya Getirecek

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son açıklamalarda Trend Topic özelliğin ana sayfada yayınlanmaya başlayacağı belirtildi.

Google site üzerinden yapılan aramalar ile birlikte oluşan en popüler aramaları artı k Trend Topic başlığı altında ana sayfasında yayınlayacak. Google arama motorunun alt kısmında yer alacak bu başlıklar sayesinde arama yapacak kişiler arama yapmak istediği konular için direk Trend Topic üzerinden de bilgi alabilecek.

Kişilerin Trend Topic sayesinde popüler aramalar hakkında bilgi almasının mümkün olacağı ifade edilirken, aynı zamanda popüler aramaların ve gündemin ne olduğu da kolay bir şekilde tespit edilebilecek. Bu bakımdan Trend Topic özelliği Google sayesinde önemli bir imkan da sunacak.

Google TT Popüler Olabilir

Aramalar kadar hikayelerin de popüler olacağı açıklanırken, Trend Topic üzerinde siteler ön plana çıkarılabilir. Bu da site sahipleri için eşsiz bir hit kaynağı yaratabilir. Özelliğin nasıl çalışacağı ve internet dünyasını ne kadar kapsayacağı konusunda detaylı bilgi yayınlanmamış olsa da bu konuda önümüzdeki günlerde kapsamlı açıklamalar gelebilir. Konuyla ilgili ilk yapılan açıklamalarda arama yapan kişilerin işlerinin daha da kolaylaştırılması adına böyle bir yeniliğe gidildiği açıklandı. Bu bakımdan başlangıç olarak özellik kullanıcı odaklı olacak.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi