"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google'dan 2018 FIFA Dünya Kupasına özel yeni özellikler!

Sedat | 8 Haziran 2018 0 yorum Süre: 2 dakika

Google, 2018 FIFA Dünya Kupası için yeni özellikler ekliyor. Google Haberler uygulaması ayrıca özel bir Dünya Kupası takibi bulunduracak.

Google, bu ayın sonlarında başlayacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası'nın etkinlikleriyle kullanıcıların güncel kalmasına yardımcı olacak bir dizi güncellemeyi duyurdu. Diğer değişikliklerin yanı sıra, Google Arama devam eden turnuvaları güncellemek için yeni bir deneyim içerecektir. Taraftarların favori takımlarının canlı maçlarını izlemelerine izin verme seçeneği de olacak. Sesli komutlarla güncellemeleri doğrudan etkinleştirmek için Google Asistan da yükseltilecektir. Arama devi, özel bir 'spotlight' özelliğiyle birlikte Google Haberler uygulamasında özel bir Dünya Kupası İzleyicisi de ekleyecektir. Aynı şekilde, Google Haritalar, Dünya Kupası katılımcılarının oyunları izlemek için en iyi yerel yerleri bulmalarına yardımcı olacak şekilde de güncellenecektir.

Google Arama zaten gerçek zamanlı bir puan takibi sunarken Google, bir blog yayında FIFA Dünya Kupası sırasında hayranların tek bir çatı altında grup tabloları, istatistikler ve trend oyuncuları keşfetmesini sağlamak için Arama'da "yeni bir deneyim" olacağını ortaya çıkardı. 

Arama motoru, her oyunun bitiminden 30 dakika içinde önemli maç anlarının gollerini ve gollerini içeren belirli yayıncılardan gelen video tekrarlarını da içerecektir. Ayrıca, her eşleşmeyi canlı izleme ve Google Arama'yı kullanarak mobil cihazlarda puan güncellemelerini görüntüleme seçenekleri de olacaktır. Oyun içi anlar, canlı görüntüler, istatistikler ve tweet'leri içeren güncellemeleri içeren ayrıntılı bir zaman çizelgesi de, turnuva boyunca Google Arama'da bulabileceksiniz.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi