"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google’dan Android Güvenlik Güncellemesi

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Google tarafından yapılan son güncelleme sayesinde kişilerin güvenlik açısından önemli bir önlem alması sağlandı.

Google tarafından geliştirilen sistemlerde kullanıcıların giriş bilgileri kayıt altına alınırken, şüpheli girişler de kullanıcılara bildirilerek, durum hakkında önlem alınması sağlanıyor. Konuyla ilgili önemli bir güncelleme Android işletim sistemine getirilirken, kullanıcıların bilgisi dışında olabilecek şüpheli durumlar artık direk telefonda bildirim olarak yayınlanacak. Bu bakımdan kişilerin bilgi alarak güvenliği sağlaması mümkün olacak.

Güncelleme İle Daha Güvenli

Android bildirim sistemi üzerinden yapılan iyileştirmeler ile birlikte artık kişilerin herhangi bir şüpheli girişte anında bilgilendirilmesi sağlanacak. Bu bakımdan olası bir durumda kişiler direk hesabını koruma altına alarak güvenliği sağlayabilecek.

Bu durumlarda kişilerin şifre değişikliğini hemen yapması istenirken, şifre değişikliği ardından ise kişilerin mutlaka tüm hesap bilgilerini gözden geçirmesi gerekiyor. Böylece hesapta yaşanan olası açıklar, kolay bir şekilde giderilebilir.

Bugün Google blog üzerinde yayınlanan bu güncelleme sayesinde kişilerin bundan sonraki kullanımlarında bildirim alacağı ifade edildi ve uygulama küçük güncelleme ile birlikte resmen kullanıma sunuldu. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi