"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Google’dan Bağımsız Oyun Festivali

Sedat | 16 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Android işletim sistemini kullanıma sunan ve yıllardan beri en popüler işletim sistemine sahip olan Google bu alanda bir yenilik daha yapıyor.

Google tarafından yapılan son açıklamada Android işletim sisteminin geliştirilmesi ve kullanıcıların Android dahilinde bir araya gelerek teknolojik anlamda farklı gelişmeler öğrenebilmesi adına Android için özel bir etkinliğin düzenleneceği açıklandı. Etkinlik oyun teması üzerine kurulurken bağımsız oyun festivali olarak yapılacak.

Bu etkinlikte de kişiler Android ayrıcalığı ile farklı oyunları tanıma ve farklı etkinliklere katılarak oyunlar üzerinden yarışma imkanı edecek. Android etkinliğinin 24 Eylül 2016 tarihinde yapılacağı belirtilirken etkinlik yeri San Francisco olarak belirlendi

Konu ile ilgili kayıt döneminin de başladığı belirtilirken geliştiricilere özel davetiyeler gönderiliyor. Firmaların etkinliğe katılabilmesi adına Amerika Birleşik Devletleri ya da Kanada'dan gelmesi ve katılım göstermesi gerekirken ekiplerin en az 15 kişilik bir gruba sahip olmasına gerekiyor. 15 kişiden daha az olan grupların kabul edilmeyeceği etkinlik bu alanda bir ilk olmanın yanı sıra oldukça farklı görüntülere sahne alacak. Aynı zamanda festivalde yer alacak oyunların özellikle 2016 yılında çıkış yapması ve popüler durumda olması da Google tarafından aranacak şartlar arasında bulunuyor

Etkinliğe izleyici olarak katılmak isteyenler herhangi bir kayıt işlemine gerek kalmadan festival günü festival alanına gidebilecek. Etkinliği izlemek isteyen kişiler üstelik ücretsiz bir şekilde bu imkândan yararlanabilecek.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi